Maszyny do lodów świderków

Maszyna do lodów świderków – pomysł na sezonowy biznes

Lody włoskie mają wielu wielbicieli, którzy wyczekują na ciepłe dni, gdy w sprzedaży pojawia się ich smakołyk. Zakupienie maszyny do lodów włoskich może być w związku z tym świetnym pomysłem na biznes, chociaż największe zyski będziemy mogli czerpać tylko w ograniczonym sezonie.

Lody włoskie zaczęły być wytwarzane w latach trzydziestych, a ich nazwa pochodzi od maszyn do produkcji pochodzących z Włoszech. W przeciwieństwie do lodów gałkowych mają inną konsystencję oraz wygląd, co w dużej mierze wpływa na ich popularność. To lody o miękkie, które mają zakręcony kształt i serwowane są w waflu. Wytwarzane są przez automat do lodów w wyższej temperaturze niż zwykle, a także podczas procesu produkcji są dodatkowo napowietrzane.

Jak zacząć biznes?

Podstawą są oczywiście maszyny do lodów świderków, a także odpowiednie półprodukty przeznaczone do ich przygotowywania. Najczęściej stosuje się gotowe mieszanki w proszku, które po połączeniu z wodą i krótki procesie dojrzewania są wlewane do maszyny. W związku z tym przygotowywanie lodów z automatu jest łatwiejsze niż lodów gałkowych, a także nie jest potrzebne do tego rozbudowane zaplecze i specjalne umiejętności.

Wobec tego największym wydatkiem związanym ze sprzedażą lodów włoskich jest automat do lodów. Ceny tego rodzaju urządzeń rozpoczynają się od około 30 tysięcy złotych.

Gdzie kupić maszynę do lodów świderków?

Aktualnie wiele firm oferuje maszyny do lodów włoskich wraz z dodatkowym osprzętem. W Polsce sprzedaje je między innymi firma maszyny-do-lodow.pl, w której asortymencie dostępne są nowe i używane urządzenia najlepszych marek, między innymi maszyny do lodów Taylor, Carpigiani czy Coldelite. W firmie dostępna jest też naprawa maszyn do lodów, dlatego klienci mają zapewnioną kompleksową obsługę.