Maszyny do lodów włoskich

Maszyny do lodów włoskich – z czego są przygotowywane?

Lody z automatu smakują wyśmienicie i mają unikatową konsystencję – właśnie dlatego często nazywane są lodami miękkimi. Jakie surowce stosowane są do ich produkcji?

Aby można było wykonać lody z automatu, na przykład lody włoskie, potrzebne są odpowiednie maszyny do lodów włoskich. Urządzenie to działa automatycznie i po wlaniu do środka mieszanki samodzielnie chłodzi i dozuje lody po naciśnięciu przycisku.

Lody z automatu najczęściej produkowane są z wykorzystaniem specjalnych mieszanek w proszku, które rozrabia się razem z wodą. Mieszanki tego rodzaju składają się z mleka w proszku, cukru, także aromatów, barwników oraz dodatków zagęszczających. W sprzedaży dostępne są też mieszanki płynne do maszyny do produkcji lodów, ale stosowane są rzadziej. Nie wymagają wprawdzie obróbki przed umieszczeniem w maszynie, ale za to zajmują więcej miejsca i często mają gorszy smak.

W niektórych lodziarniach mieszanki do lodów przygotowuje się także samodzielnie, z użyciem świeżych surowców. Do wykonania odpowiedniej mieszanki jest jednak potrzebne duże zaplecze, dlatego w sezonowych punktach najczęściej stosuje się mieszanki w proszku. Można zakupić je między innymi w firmie maszyny-do-lodow.pl.

Lody mogą być też uzupełnione różnymi smacznymi dodatkami, na przykład polewami czy mogą być obsypane mielonymi orzechami.